İnova Yapı Ürünler

Müşterilerimize verdiğimiz değerle büyüyoruz


SOĞUK ODA ÇARPMA KAPI ( PERVAZ ) ÖZELLİKLERİ

KAPI ÇERÇEVELERİ (PERVAZLAR)

•  -°C negatif ve + °c pozitif değerlerde kullanılacak kapılarda % 100 alman teknolojisi ile tasarlanmış avrupa normlarında ithal 1.sınıf kalitede pvc hammaddeden üretilmiş,sıfır iletkenlik özelliği sayesinde kapı etrafında buzlanmayı önleyen plastik görünümlü dizayn edilen kapı pervazı sistemine sahiptir.
•  Rahatlıkla üzerine vida, civata, buldeks vida uygulaması üzerine yapılabilen mukavemettedir.
•  Pervaz içerisi yalıtımı maksimum düzeyde tutmak için ve gerek Avrupa birliğine uyum, gerekse gıda maddelerinin hijyeni açısından  poliüretan dolgu uygulaması bulunmaktadır.
•Pervazın tüm noktalarında 42 dansite yoğunlukta poliüretan enjekte  edilmiştir.
•  İç pervaz uygulaması yapabilmek için çerçeve arka kısmında iç pervaz kanalı bulunmaktadır.
•  Uygulamanın yapılacağı alanda yer alan duvar kalınlığının her ünitede değişkenlik göstereceği için ,inova soğutma tarafından özel olarak geliştirilen kapı pervazı 5 cm den sınırsız kalınlığa kadar olan duvar kalınlıklarına rahatla uygulanabilecek özelliktedir.
•   Kapı pervazı ve pervaz aksesuarları ürünün kalitesini belgeler nitelikte ıso 9001 ve 2008 kalite belgeli ,avrupa normlarına ve gıda tüzüğüne uygunluk açısından tüm ürünler iyi hijyen uygulamaları belgesine sahiptir. 

Eşiksiz Pervazlar

Kapıların kullanılacakları alanlarda dış kolidor ile soğuk oda iç yüksekliği eşit ise bu tip odalarda kapınızın 3 tarafı (sağ+üst+sol) Pervaz uygulaması yapılır.Bu model kapılara Eşiksiz Kapılar denilmektedir. Bu tip kapılarda kullanılan pervaz sistemine de Eşiksiz Pervaz denilmektedir. Eşiksiz Pervaz sisteminde dış üniteden iç üniteye geçişlerde ürünlerin trans palet yardımı ile veya taşıma araçları ile yada sürükleme şekli ile daha rahat ürün geçişi sağlamaktadır. Eşiksiz Pervaz sisteminde uygulanacak kapılarında muhakkak Eşiksiz Model Kapı olması gereklidir.Bu tip uygulamalarda ısı kayıplarının önlenmesi için kapı contalarının kapı kanadında solda +üstte+Sağda standart conta sistemi içerirken kapı altında Süpürgelik contası adını verdiğimiz çift kat alt conta yer almalıdır. 

Eşikli Pervaz 

Eşikli Pervazlarda ise iç ünitenin tabanının,dış üniteden daha yüksek olduğu durumlarda tercih edilmektedir. Eşikli Pervazlarda, pervaz kapınızın 4 tarafını çerçevelemekte olup,kapı contaları ise kapı kanadının 4 tarafını standart conta sistemi ile dönmektedir. Eşikli kapılarda trans palet gibi özel taşıma araçları ile malzeme geçişi sağlanacak ise kapı eşiğinin üzerine gelecek şekilde kapı montajından sonra uygulamak kaydı ile geçici yada kalıcı rampa yapılabilmektedir.