İnova Yapı Ürünler

Müşterilerimize verdiğimiz değerle büyüyoruz


PERSONEL GEÇİŞLİ SÜRGÜLÜ ( Yanakayar ) KAPI ve ÇERÇEVE ( Pervaz )  TEKNİK ÖZELLİKLERİ

KAPILAR ;
·Personel Geçişli Sürgülü tek kanat  kapılarda Kanat;ön ve arka yüzeyleri mukavemetin artırılması bakımından ön yüzey ve arka yüzey isteğe göre galvaniz boyalı, pvc kaplı veya inoks (krom) çizilmelere karşı yüzey koruma sistemli ithal saçlardan oluşur.
·Dünyada ilk kez inova soğutma tarafından uygulanan yüzeylerde kalın saç uygulamaları ürünlerin uzun yıllar kullanımının sağlanması ve darbelerden minimum düzeyde etkilenmesini sağlamaktadır.
·Kapıların uygulanacağı alanlarda ve müşterilerin özel isteklerine uygun saç kalınlığı 0,40 mm den 3 mm e kadar istenilen kalınlıklarda personel geçişli tek kanat sürgülü kapı uygulaması yapılabilmektedir.Personel geçişli sürgülü kapılarda 4-6-8-10-12 cm kalınlıkta 4 m*4 m        Ebatlarına kadar istenilen kalınlıkta ve istenilen ölçülerde kapı üretimi yapılabilmektedir.
·Soğuk hava depo personel geçişli sürgülü kapılarının tamamı ısı köprülü,alüminyum paslanmaya karşı eloksal korumalı güçlü çerçevelerle dönülmüştür.
·Soğuk hava deposu personel geçişli sürgülü kapılarının tamamı % 100 poliüretan hammadde ile dolgulu,üretilmekte ve üretim bandı kontrollerine tabi tutularak ürünler elde edilmektedir.
·Soğuk oda kapılarının tüm noktalarında 42 dansite poliüretan, izolasyon  malzemesi  42  kg / m3  yoğunlukta enjekte edilerek üretilmektedir.
·Soğuk hava deposu kapılarının içerisinde  poliüretan  madde dışında hiçbir yan mamul bulunmamakla birlikte, kapılar istenilen her ölçüye uygun özel  kalıplarda  poliüretan enjekte  edilerek birbirinden  bağımsız  ürünlerin  birleşimlerinden  oluşur.
·Yumuşak  ve esnek köpük kapı lastikleri gerek sürgülü gerek menteşeli kapıda yüzeye tam temas sağlayan % 100 yalıtım sağlayıcı kapı lastikleri kapı üzerine monte edilmektedir.
·Buzhane personel geçişli sürgülü kapıların da özel tasarlanmış arka kapı yüzeyine  çıkıntı yapmayan fosforlu,gömme iç kol sistemine sahiptir.
·Personel geçişli sürgülü kapı üzerinde bulunan menteşeli kapıda ise karanlık ortamlarda içeriden rahatlıkla görülebilen yeşil fosforlu iç kol sistemin kullanılmıştır.
·Personel geçişli sürgülü kapılar özel tasarlanmış tutma ve güçlü dış  açma koluna  sahiptir.
·Soğuk oda sürgülü kapılarının yürüyen aksamı ve alt rayları sürgülü kapılara özel alüminyum kalıplarda üretilen,ithal ürünlerden oluşmaktadır.
·Soğuk hava deposu Personel geçişli sürgülü kapı taşıyıcı üst tekerler sağ,sol eksantrik (açılırken yukarı kalkan ,kapanırken kendini yere basan) ray sistemine sahiptir.Personel kapısı olan menteşeli kapıda da menteşeler eksantrikli kullanılmış bu sistem sayesinde ürünlerin    daha rahat açılıp kapanması sağlanırken aynı zamanda kapı lastiklerinin de aşınmasını önlemektedir.
·Dünyada ilk kez inova soğutma tarafından uygulanan Ters sistem üst ray modülü kullanılmaktadır.Bu sistem kapıların kontrol dışı yada darbeye maruz kalarak raydan çıkması durumunda kapının önünde bulunan kişilerin üzerine düşmesini engellemektedir.
·Personel geçişli sürgülü kapı üst ray iç mekanizması sayesinde  kapı  kapanış  noktasında kapı aşağı inerek Tam kapanış sağlayan eksantrikli oturma sistemine sahiptir.
·Sürgülü kapı üzerinde bulunan menteşeli kapı, yüksek arge çalışmaları sonunda özel tasarımlar ile elde edilen ön kapı yüzeyine çıkıntı yapmayan gömme kilit sistemine sahiptir.Bu sistemin en büyük avantajı kapı uygulaması yapılan alanlarda kapı çıkıntısının azaltılması prensibi işlenirken,kargolama maliyetlerinin de  düşürülmesine etkisi  büyük  olmuştur.
·-°C negatif ünitelerde uygulanacak kapılarda kapı lastiklerinin donmaması ve kapıların aktif çalışmasını sağlamak için sürgülü kapıların kanadında kapı çerçevesini tamamen saracak şekilde rezistans (ısıtıcı kablo) kapı çevresinde bulunan,gizli,kapaklı, kanallara uygulanmaktadır.
·-°C li Ünitelerde Uygulanacak Kapılarda Kapı Lastiklerinin Donmaması ve kapıların Aktif Çalışmasını Sağlamak İçin Sürgülü ve Menteşeli Kapıda Ayrı Ayrı Rezistans (Isıtıcı Kablo) Kapı Çevresine Uygulanmaktadır.Bu Uygulanan Rezistanslar 220 W Şehir Elektriğine Hiçbir Ara Malzeme Kullanılmadan Uygulanacak Pozisyonda Üretilmektedir.
·Kapı kanadı ve kullanılan aksesuarların tamamı ürünün kalitesini belgeler nitelikte ıso 9001 ve 2008 kalite belgeli , Avrupa normlarına ve gıda tüzüğüne uygunluk açısından tüm ürünler iyi hijyen uygulamaları belgesine sahiptir.

PERVAZ ;
· -°C negatif değerlerde çalışacak ünitelerde ve müşteri istekleri doğrultusunda % 100 alman teknolojisi ile tasarlanmış avrupa normlarında ithal 1.sınıf kalitede ısı köprülü eloksallı alüminyum hammaddeden üretilmiş,sıfır iletkenlik özelliği sayesinde kapı etrafında buzlanmayı önleyen çok şık dizayn edilen kapı pervazı sistemine sahiptir.
·Pervazlar üzerinde rahatlıkla vida,civata,buldeks vida uygulaması,üzerine yapılabilen mukavemettedir.
·Pervaz içerisi yalıtımı maksimum düzeyde tutmak için ve gerek Avrupa birliğine uyum, gerekse gıda maddelerinin hijyeni açısından  yalıtım dolgu uygulaması bulunmaktadır.
·İç pervaz uygulaması yapabilmek için çerçeve arka kısmında iç pervaz kanalı bulunmaktadır.
·Uygulamanın yapılacağı alanda yer alan duvar kalınlığının her ünitede değişkenlik göstereceği için ,inova soğutma tarafından özel olarak geliştirilen kapı pervazı 5 cm den sınırsız kalınlığa kadar olan duvar kalınlıklarına rahatla uygulanabilecek özelliktedir.
·+ °C pozitif değerlerde çalışacak kapılarda da ileride -C negatif uygulama yapılabilir  vaziyette olması için aynı pervaz sistemi kullanılmaktadır.
·Kapı pervazı ve pervaz aksesuarları ürünün kalitesini belgeler nitelikte ıso 9001 ve 2008 kalite belgeli ,avrupa normlarına ve gıda tüzüğüne uygunluk açısından tüm ürünler iyi hijyen uygulamaları belgesine sahiptir.

PERSONEL GEÇİŞLİ KAPILARIN AVANTAJLARI
·Maksimum Isı Yalıtımı sağlar.
·Sürgülü Kapı İle Büyük Ürün Geçişleri Sağlar.
·Büyük Ürün Yüklemesi Yapılmayacağı Dönemlerde Personel Kapısı Kullanılarak Isı Dağılımının Önlenmesi Sağlanır.
·Estetik Görünüme Sahiptir.
·Zamandan ve Kullanılacak Alandan Tasarruf Sağlar.
·Çift Kapı Uygulaması Gerekli Alanlarda Fonksiyonel Kullanışa Uygunluğu Sayesinde Maliyetten Tasarruf Sağlar.
·Personel   Geçişli   Sürgülü  Kapılar Yüksek  Yalıtım  Sistemi  Sayesinde  Maksimum Avantaj, Minimum Ödeme Kolaylığı İle Uzun Yıllar Ünite Aksamlarınızı Rahatlıkla Kullanmanızı Sağlar.