İnova Yapı Ürünler

Müşterilerimize verdiğimiz değerle büyüyoruz


ÇİFT KANAT SÜRGÜLÜ ( Yanakayar ) KAPI ve ÇERÇEVE ( Pervaz )  TEKNİK ÖZELLİKLERİ

KAPILAR ;
·Sürgülü Çift kanat  kapılarda Kanat;ön ve arka yüzeyleri mukavemetin artırılması bakımından ön yüzey ve arka yüzey isteğe göre galvaniz boyalı, pvc kaplı veya inoks (krom) çizilmelere karşı yüzey koruma sistemli ithal saçlardan oluşur.
·Dünyada ilk kez inova soğutma tarafından uygulanan yüzeylerde kalın saç uygulamaları ürünlerin uzun yıllar kullanımının sağlanması ve darbelerden minimum düzeyde etkilenmesini sağlamaktadır.
·Kapıların uygulanacağı alanlarda ve müşterilerin özel isteklerine uygun saç kalınlığı 0,40 mm den 3 mm e kadar istenilen kalınlıklarda tek kanat sürgülü kapı uygulaması yapılabilmektedir.Çift kanat sürgülü kapılarda 4-6-8-10-12 cm kalınlıkta 4 m*4 m Ebatlarına kadar istenilen kalınlıkta ve istenilen ölçülerde kapı üretimi yapılabilmektedir.
·Soğuk hava depo Sürgülü Çift  kapılarının her iki kanadın tamamı ısı köprülü,alüminyum paslanmaya karşı eloksal korumalı güçlü çerçevelerle dönülmüştür.
·Soğuk hava deposu Sürgülü Çift kanat kapılarının tamamı % 100 poliüretan hammadde ile dolgulu,üretilmekte ve üretim bandı kontrollerine tabi tutularak ürünler elde edilmektedir.
·Soğuk oda kapılarının tüm noktalarında 42 dansite poliüretan, izolasyon  malzemesi  42  kg / m3  yoğunlukta enjekte edilerek üretilmektedir.
·Soğuk hava deposu kapılarının içerisinde  poliüretan  madde dışında hiçbir yan mamul bulunmamakla birlikte, kapılar istenilen her ölçüye uygun özel  kalıplarda  poliüretan enjekte  edilerek birbirinden  bağımsız  ürünlerin  birleşimlerinden  oluşur.
·Yumuşak  ve esnek köpük kapı lastikleri ile yüzeye tam temas sağlayan % 100 yalıtım  sağlayıcı kapı lastikleri kapı üzerine monte edilmektedir.
·Buzhane sürgülü kapıların da özel tasarlanmış arka kapı yüzeyine  çıkıntı yapmayan fosforlu,gömme iç kol sistemine sahiptir.
·Ön yüzeylerde ise ön yüzeye çıkıntı yapmayan gömme sistemli özel tasarlanmış tutma ve güçlü dış  açma kollarına  sahiptir.
·Soğuk oda Sürgülü Çift kanat kapılarının yürüyen aksamı ve alt rayları sürgülü kapılara özel alüminyum kalıplarda üretilen,ithal ürünlerden oluşmaktadır.
·Soğuk hava deposu kapı taşıyıcı üst tekerler sağ,sol eksantrik (açılırken yukarı kalkan ,kapanırken kendini yere basan) ray sistemine sahiptir.Bu sistem ürünlerin daha rahat açılıp kapanmasını sağlarken aynı zamanda kapı lastiklerinin aşınmasını önlemektedir.
·Kapı üst ray iç mekanizması sayesinde  kapı  kapanış  noktasında kapı aşağı inerek Tam kapanış sağlayan eksantrikli oturma sistemine sahiptir.
·Dünyada ilk kez inova soğutma tarafından uygulanan Ters sistem üst ray modülü kullanılmaktadır.Bu sistem kapıların kontrol dışı yada darbeye maruz kalarak raydan çıkması durumunda kapının önünde bulunan kişilerin üzerine düşmesini engellemektedir.
·-°C negatif ünitelerde uygulanacak kapılarda kapı lastiklerinin donmaması ve kapıların aktif çalışmasını sağlamak için sürgülü kapıların kanadında kapı çerçevesini tamamen saracak şekilde rezistans (ısıtıcı kablo) kapı çevresinde bulunan,gizli,kapaklı, kanallara uygulanmaktadır.
·-°C negatif derecede çalışacak kapılar için özel alman malı herhangi bir ek ara  malzemeye gerek duyulmadan direkt şehir şebekesine 220 v bağlanabilen rezistans sistemine sahiptir. Sürgülü Çift kanat kapılarda her kanat için ayrı ayrı rezistans  uygulaması yapılmaktadır.  
·Kapı kanadı,pervazı ve tüm aksesuarları ürünün kalitesini belgeler nitelikte ıso 9001 ve 2008 kalite belgeli,avrupa normlarına ve gıda tüzüğüne uygunluk açısından tüm ürünler iyi hijyen uygulamaları belgesine sahiptir.

PERVAZ ;
·-°C negatif değerlerde çalışacak ünitelerde ve müşteri istekleri doğrultusunda % 100 alman teknolojisi ile tasarlanmış avrupa normlarında ithal 1.sınıf kalitede ısı köprülü eloksallı alüminyum hammaddeden üretilmiş,sıfır iletkenlik özelliği sayesinde kapı etrafında buzlanmayı önleyen çok şık dizayn edilen kapı pervazı sistemine sahiptir.
·Pervazlar üzerinde rahatlıkla vida,civata,buldeks vida uygulaması,üzerine yapılabilen mukavemettedir.
·Pervaz içerisi yalıtımı maksimum düzeyde tutmak için ve gerek Avrupa birliğine uyum, gerekse gıda maddelerinin hijyeni açısından  yalıtım dolgu uygulaması bulunmaktadır.
·İç pervaz uygulaması yapabilmek için çerçeve arka kısmında iç pervaz kanalı bulunmaktadır.
·Uygulamanın yapılacağı alanda yer alan duvar kalınlığının her ünitede değişkenlik göstereceği için ,inova soğutma tarafından özel olarak geliştirilen kapı pervazı 5 cm den sınırsız kalınlığa kadar olan duvar kalınlıklarına rahatla uygulanabilecek özelliktedir.
· + °C pozitif değerlerde çalışacak kapılarda da ileride -C negatif uygulama yapılabilir  vaziyette olması için aynı pervaz sistemi kullanılmaktadır.
·Kapı pervazı ve pervaz aksesuarları ürünün kalitesini belgeler nitelikte ıso 9001 ve 2008 kalite belgeli ,avrupa normlarına ve gıda tüzüğüne uygunluk açısından tüm ürünler iyi hijyen uygulamaları belgesine sahiptir.

ÇİFT KANAT SÜRGÜLÜ KAPILARIN AVANTAJLARI.
·Maksimum Isı Yalıtımı sağlar.
·Çift Kanat  Sayesinde Büyük Ürün Geçişleri Sağlar.
·Büyük Ürün Yüklemesi Yapılmayacağı Dönemlerde Birbirinden Bağımsız Kanatlardan Oluştuğu İçin İstenilen Kanat Açılarak Isı Dağılımının Önlenmesi Sağlanır.
·Estetik Görünüme Sahiptir.
·Zamandan ve Kullanılacak Alandan Tasarruf Sağlar.
·Çift Kanat Uygulaması Gerekli Alanlarda Fonksiyonel Kullanışa Uygunluğu Sayesinde Maliyetten Tasarruf Sağlar.
·Çift Kanat Sürgülü Kapılar Yüksek Yalıtım Sistemi Sayesinde Maksimum Avantaj, Minimum Ödeme Kolaylığı İle Uzun Yıllar Ünite Aksamlarınızı Rahatlıkla Kullanmanızı Sağlar.      

SOĞUK ODA ÇİFT KANAT SÜRGÜLÜ KAPI REZİSTANS KULLANIMI