İnova Yapı Ürünler

Müşterilerimize verdiğimiz değerle büyüyoruz


MONORAYLI ÇARPMA (Menteşeli) KAPI ve ALUMİNYUM PERVAZ  TEKNİK ÖZELLİKLERİ

KAPILAR ;
Soğuk Oda Monoraylı Çarpma Kapıları üretim ve montaj esnasında çizilmeye karşı yüzey koruma sistemli,müşteri istekleri doğrultusunda galvaniz boyalı,krom kaplı,pvc kaplı olmak üzere kullanılacak ünitenin özelliklerine göre ithal saçlardan oluşturulmaktadır.
•Standart model soğuk hava depo kapılarının hiçbir noktasında ön saç ve arka saçlar ısı köprüsü oluşturulması ve yalıtımın maksimum düzeyde olması için birbirine değmeden,
birbirinden bağımsız son model teknoloji ile monte edilmektedir.Bu işlemle Yalıtım maksimum düzeyde tutulmaktadır.
• Standart ürünler dışında özel ölçülerde , farklı alanlarda kullanılmak istenen menteşeli kapılarda, çift kendinden dikişli,ısı köprülü,özel alüminyum profillerle dönülerek üretilebilmektedir.
Soğuk Oda Monoraylı Çarpma Kapıları  içerisinde poliüretan hammadde dışında hiçbir yan mamul bulunmamakla birlikte,kapılar istenilen her ölçüye uygun özel kalıplarda hazır panel kullanılmadan poliüretan enjekte edilerek, birbirinden  bağımsız  birleşimlerden oluşur.
•Buzhane depo kapılarının tamamı % 100 poliüretan hammadde dolgulu,üretilmekte ve  üretim  bandı  kontrollerine  tabi  tutularak  ürünler  elde  edilmektedir.
•Soğuk oda çarpma kapılarının tüm noktalarında 42 dansite poliüretan,izolasyon malzemesi 42 kg/m3 yoğunlukta poliüretan enjekte edilerek, elde edilmektedir..
•Soğuk hava depo monoraylı çarpma kapıları kullanılacak ünite ihtiyacına göre eşikli ve eşiksiz modelde inşai tip ve sandwich panel tip alana monte edilecek şekilde üretilebilmektedir.Üretimini yapmakta olduğumuz bütün ürünler, Dünya genelinde yalıtıma uygun  yapılan  tüm  materyallere  monte  edilecek  şekilde  üretilmektedir.
•Menteşeli kapılar özel tasarlanmış ısı köprüsü oluşturan, ön saç ve arka sacı birleştiren kapı  montaj  elemanlarına  sahiptir.
•Yumuşak,yalıtımlı,esnek kapı lastikleri ile yüzeye tam temas sağlayan % 100 yalıtım sağlayıcı kapı lastikleri kapı üzerine monte edilmektedir.
Soğuk Oda Çarpma Kapıları menteşeleri  eksantrik  (açılırken  yukarı  kalkan, kapanırken aşağı basan)menteşe sistemine sahiptir.Dünyada ilk kez inova soğutma çarpma kapılarında uygulanan kapıda farklı bir değişiklik yapmadan istenilen yöne açılışı sağlayan  yön  değiştirme  menteşelerine  sahiptir.
•Yüksek arge çalışmaları sonunda özel tasarımlar ile elde edilen ön kapı yüzeyine çıkıntı yapmayan gömme kilit sistemine sahiptir.Bu sistemin en büyük avantajı kapı uygulaması yapılan alanlarda kapı çıkıntısının azaltılması prensibi işlenirken,kargolama maliyetlerinin de  düşürülmesine etkisi  büyük  olmuştur.
•Kapı kanadı ve kullanılan aksesuarların tamamı ürünün kalitesini belgeler nitelikte ıso 9001 ve 2008 kalite belgeli , Avrupa normlarına ve gıda tüzüğüne uygunluk açısından tüm ürünler iyi hijyen uygulamaları belgesine sahiptir.

KAPI ÇERÇEVELERİ (PERVAZLAR)
ALUMİNYUM PERVAZ ;
· + °C pozitif ve -°C negatif değerlerde çalışacak ünitelerde ve müşteri istekleri doğrultusunda % 100 alman teknolojisi ile tasarlanmış Avrupa normlarında ithal 1.sınıf kalitede ısı köprülü eloksallı alüminyum hammaddeden üretilmiş,sıfır iletkenlik özelliği sayesinde kapı etrafında buzlanmayı önleyen çok şık dizayn edilen kapı pervazı sistemine sahiptir.
·Pervazlar üzerinde rahatlıkla vida,civata,buldeks vida uygulaması,üzerine yapılabilen mukavemettedir.
·Pervaz içerisi yalıtımı maksimum düzeyde tutmak için ve gerek Avrupa birliğine uyum, gerekse gıda maddelerinin hijyeni açısından  yalıtım dolgu uygulaması bulunmaktadır.
·İç pervaz uygulaması yapabilmek için çerçeve arka kısmında iç pervaz kanalı bulunmaktadır.
·Uygulamanın yapılacağı alanda yer alan duvar kalınlığının her ünitede değişkenlik göstereceği için ,inova soğutma tarafından özel olarak geliştirilen kapı pervazı 5 cm den sınırsız kalınlığa kadar olan duvar kalınlıklarına rahatla uygulanabilecek özelliktedir.
·Kapı pervazı ve pervaz aksesuarları ürünün kalitesini belgeler nitelikte ıso 9001 ve 2008 kalite belgeli ,avrupa normlarına ve gıda tüzüğüne uygunluk açısından tüm ürünler iyi hijyen uygulamaları belgesine sahiptir.

MONORAYLI ÇARPMA KAPI;
Et, Tavuk, gibi ağır taşıma sistemi ile dış ünitelerden iç ünitelere ürün geçişlerinde özellikle havadan askı sistemi ile ürün geçişlerinin kullanıldığı alanlarda monoray adı verilen askı sistemleri uygulanmaktadır.
Monoraylı sistemlerde yalıtımın maksimum düzeye yakın olması istenirken ağır ürün geçişlerinin kolay taşınması asıl amaçtır.
Ünitelerde uygulanacak monoray sisteminin aktif çalışabilmesi için ünitenize uygun monoray kanalı bulunarak üretilen çarpma kapılara Monoraylı Tip Çarpma Kapı denilmektedir.
Monoraylı  kapılar  Dünya  genelinde her projede farklılık gösterdiklerinden her ürün özel olarak istenilen projeye uygun üretilebilmektedir.
Monoraylı kapılar Avrupa standartlarına uygun hijyenik malzemeler kullanılarak imal edilmektedir. Her türlü kimyasal dezenfektan içerikli temizlemelerde herhangi bir deformasyona uğramazlar.                     

TEK KANAT MONORAYLI ÇARPMA KAPILARIN AVANTAJLARI.
·Orta değerde ısı yalıtımı sağlar.
·Daha fonksiyonel  açılabildiğinden (sürükleme ile taşıma gibi) ağır ürün geçişlerinde kolaylıklar sağlar.
·Büyük ve ağır ürün yüklemesi yapılmayacağı dönemlerde istenilen ölçüde açılarak ısı kayıplarının önlenmesini sağlar.
·Estetik ve ergonomik görünüme sahiptir.
·Zamandan ve kullanılacak alandan tasarruf sağlar.
·Tek kanat uygulaması gerekli alanlarda fonksiyonel kullanışa uygunluğu Sayesinde maliyetten tasarruf sağlar.
·Monoray kanalı sayesinde askılı sistem taşımalarda ürün geçişleri konusunda maksimum kolaylık sağlar.Monoraylı kapılarda tek dez avantaj monoray kanalının % 100 kapatılamadığından Isı kayıplarına yol açabilmektedir.