İnova Yapı Ürünler

Müşterilerimize verdiğimiz değerle büyüyoruz


·SÜRGÜLÜ KAPI MONTAJ ŞEMASI

•1.Sürgülü (yana kayar)kapı uygulanacak ünitede (sandvic panel yada inşai tip duvar) İlk olarak kapınızın yerleşeceği alanı açınız.Kapı monte edilecek alan açılırken sipariş etmiş olduğunuz Sürgülü Kapının ölçülerinden 20 cm daha uzun açacağınız yer kadar kapının açılacağı alanda düz, engebesiz , duvar olmasına dikkat ediniz. Kapınızın kapanış yönünde en az 10 cm duvar olmasına özen gösteriniz ve kapı boşluğunuzdan tavana kadar olan mesafede en az 25 cm duvar olmasına dikkat ediniz. Örnek :1 metre eninde 2 metre yüksekliğinde, pvc pervazlı bir kapı sipariş etmiş iseniz. !! 
Kapı takılması için panel yada inşai tip duvarınızda açmanız gereken net ölçünüz 1 m en *2 m boy net yer açılmış olmalıdır. 
Kapınız sağa doğru kayarak açılacak ise kapı boşluğundan sonra sağ tarafa doğru 120 cm en 2 metre boyda düz hiçbir engelin olmadığı duvarınızın olduğundan emin olunuz. Sağa kayan kapınızın sola doğru kapanışı olacağından kapı takılması için bıraktığınız boşluktan sonra en az 10 cm kapanış yönünde duvar olmasına dikkat ediniz.İki duvarın birleştiği 90 derece olan bir köşeye kapınızın kapanmayacağından dolayı köşeye en az 10 cm uzakta olmalıdır. Kapınızın üst rayının montajı için kapı boşluğundan sonra tavana kadar olan alanda en az 25 cm duvar olmalıdır. Kapınızın aktif çalışabilmesi için kapı monte edilecek alanda ve kapınızın açılış alanında zemin izolasyonları,fayans, kalebodur, epoksi vs.tüm zemin işlemlerinin bitmiş olması gerekmektedir. 

PVC ve ALUMİNYUM PERVAZ MONTAJI

• 2. Kapı takılacak alanda açmış olduğunuz boşluğa ilk olarak pvc veya aluminyum pervazınızı kapınızın konumuna göre vida,dupel,saplama vs montaj malzemeleri ile monte ediniz. 

U SAÇ PERVAZ MONTAJI

• 3.U saç pervazlı model Sürgülü Kapı Almışiseniz Kapı takılacak alanda açmış olduğunuz boşluğa ilk olarak,U saç pervazınızı kapınızın konumuna göre vida,dupel , saplama vs montaj malzemeleri ile monte ediniz. 

KAPININ PERVAZ ÜZERİNE YERLEŞTİRİLMESİ

• 4.Pervaz montajını bitirdiğiniz ünitenize kapınızı pervazınızın sağından ve solundan eşit mesafe kalacak şekilde kapınızı pervazınıza yerleştiriniz Kapınızı pervaz üzerine yerleştirirken kapınızın alt contalarının altına 1 cm kalınlığında bir tahta parçası koyunuz ve tüm montaj bitene kadar almayınız. 

PERVAZ ÜZERİNE KAPI YERLEŞTİRİLMESİ VE ÜST RAY

• 5.Kapı takılacak alana yerleştirilen pervazların üzerine kapınızı contaları eşit şekilde pervazınızın sağından solundan eşit olacak bir biçimde pervaz üzerine kapınızı monte edilmiş gibi koyunuz. 

• Kapının üst rayında bulunan L parçaları L yönleri yukarı yada aşağı bakar vaziyette,başta,sonda ve ortada olacak şekilde açıkta sabitleyiniz.

• Açıkta hazırladığınız üst rayı kapı tekerleklerine takarak montajlıymış gibi kapı üzerine yerleştiriniz.Yerleştirdiğiniz üst ray ile kapınızın arasında ki boşluğu tahta ile sıkıştırarak üstrayın sarkmasını engelleyiniz. 

ÜST RAYIN VE MONTAJ ASKI L LERİNİN TERAZİYE ALINMASI

6. Üst rayınızın ve L lerin terazide olduğunu kontrol ediniz.Kapı ile üst ray arasındaki boşlukların eşit olduğuna emin olunuz. 

ÜST RAY TAŞIYICI L LERİN DUVARA MONTAJI

7. Üst L Leri Monte etmek için öncelikle her bir L parçayı duvarda nereye geleceğini işaretleyiniz ve her bir L parçaya numara veriniz. 

ÜST RAYIN VE MONTAJ ASKI L LERİNİN TERAZİYE ALINMASI

8. Üst rayınızın üzerinde bulunan L parçaları sökünüz.İşaretlediğiniz ve numara verdiğiniz yerlere L parçaları terazide ve doğru bir şekilde takınız. 

ÜST RAY TAŞIYICI L LERİN DUVARA MONTAJI

9. Önceden duvara işaretlemiş olduğunuz ve numra vermiş olduğunuz L aksesuarları duvarınızın durumuna göre vida,dupel,buldeks yada saplama yardımı ile sabitleyiniz. 

ÜST RAYA TAŞIYICI L LERİN SABİTLENMESİ

10. Duvara montajını yaptığınız L taşıyıcı Aksesuarlara Üst Ray kanalını oturtarak üst ray L parçalarına vidalayınız. Bu işlemi yaparken kapınızın contalarının eşit olarak pervaza bastığını ve kapalı konumda üst stop noktasına deydiğini kontrol ediniz. 

ÜST RAY TAŞIYICI L LERE ÜST RAYIN YERLEŞTİRİLMESİ

11. Duvara montajını yaptığınız L parçalara üst rayı takarken üst rayın terazide ve düzgün olmasına özen gösteriniz. 

ÜST RAY TAŞIYICI L LERE ÜST RAYIN YERLEŞTİRİLMESİ

12. Duvara montajını yaptığınız L parçalara üst rayı takarak sabitleyiniz. 

ALT RAY KANAL AKSESUARININ SABİTLENMESİ.

• 13 Kapınız kapalı konumda iken kapınızın açılış yönünde bulunan kapınızdan yaklaşık 20 cm dışarı doğru çıkıntılı olan kapı alt aluminyumunun tam ortasına gelecek şekilde kapı alt ray plastiği olan kanallı malzemeyi alt aluminyuma oturtarak kapınızı pervazınıza bastırarak kapı contalarının tam kapanmasını sağlayarak alt aluminyum ray kanalını zemine monte ediniz. 

ALT KAPANMA STOBUNUN SABİTLENMESİ.

•14 Kapınız kapalı konumda iken kapınızın kapanma yönünde bulunan zemindeki ucuna kapınızın alt stobu takılır. Bu stop takılırken kapınızı contalara tam basmasını sağlamak için yağınızla kapınızı contalar tam kapatacak şekilde basınız. Yer stobunun tam ortası kapınızın köşesine gelecek şekilde zemine vidalayınız 

KAPI ARKA PERVAZLARININ TAKILMASI

•15. Ön montajlarını bitirdiğiniz,kapınızın arka L pervazlarını takmadan önce ön pervazlar ile duvarınızın arasına poliüretan köpük sıkarak arka L pervazlarınızı monte ediniz. 

KAPI KOL KARŞILIĞININ TAKILMASI

• 16. Kapınızın altına montajdan önce koyduğunuz 1 cm kalınlığındaki ve kapınız ile üst ray arasına koydugunuz takozları yerinde alınız. Kapınızın aktif çalıştığını kontrol ediniz. İnce ayarlamalara ihtiyaç duymanız durumunda kapınızın üst tarafında bulunan kapı tekerleklerinin kapınıza monte edildiği yerlerde bulunan kapakların altında ayarlama merkezleri bulunmaktadır bu merkezlerden ince ayarlarınızı yapabilirsiniz. 
• Aktif çalıştığınıza emin oldugunuz kapınız için kapı kol karşılığını monte ediniz. 

KAPI MONTAJININ TAMAMLANMASI

• 17.Montajını tamamladığınız kapınızın pervaz kenarlarını slikon çekerek montajınızı bitiriniz.