İnova Yapı Ürünler

Müşterilerimize verdiğimiz değerle büyüyoruz


ÇİFT KANAT KAPI MONTAJ ANLATIMI 

• 1 - Çift Kanat Sürgülü (yanakayar) kapı uygulanacak ünitede (sandvic panel yada inşai tip duvar) İlk olarak kapınızın yerleşeceği alanı açınız.Kapı monte edilecek alan açılırken sipariş etmiş olduğunuz Çift Kanat sürgülü kapının ölçülerinin yarısı kadarının 10 cm daha uzun olmak üzere sağa doğru ve sola doğru kapının açılacağı alanda düz,engebesiz,duvar olmasına dikkat ediniz.Kapı boşluğunuzdan tavana kadar olan mesafede en az 25 cm duvar olmasına dikkat ediniz. 

Örnek : 2 metre eninde 2 metre yüksekliğinde çift kanat bir sürgülü kapıya ihtiyacınız var ise. 

Kapı takılması için panel yada inşai tip duvarınızda açmanız gereken net ölçünüz 2 m en *2 m boy net yer açılmış olmalıdır. 
2 x 2 kapınızın sol kanadı 1 m en 2 metre boy sağ tarafıda aynı ölçüdedir. 
Kapı takılacak boşluğunuzun her iki tarafında da kapınızın her bir kanadı ölçüsünde kayarak açılması için düz hiçbir engelin olmadığı duvarınızın olduğundan emin olunuz. Kapınızın üst rayının montajı için kapı boşluğundan sonra tavana kadar olan alanda en az 25 cm duvar olmalıdır. 

Kapınızın aktif çalışabilmesi için kapı monte edilecek alanda ve kapınızın açılış alanında zemin izolasyonları, fayans, kalebodur, epoksi vs.tüm zemin işlemlerinin bitmiş olması gerekmektedir. 
• 2 - Kapı takılacak alanda açmış olduğunuz boşluğu ilk olarak pvc ,aluminyum veya u saç pervazlarınızı monte ediniz. 
• 3 - Kapı takılacak alana yerleştirilen pervazların üzerine kapınızı contaları eşit şekilde pervazınızın sağından solundan eşit olacak bir biçimde pervaz üzerine kapınızı monte edilmiş gibi koyunuz. 
• 4 - Kapınızı pervaz üzerine yerleştirirken kapınızın alt contalarının altına 2 cm kalınlığında bir tahta parçası koyunuz ve tüm montaj bitene kadar almayınız. 
•  5 - Kapının üst rayında bulunan L parçaları L yönleri yukarı bakar vaziyette açıkta sabitleyiniz. 
• 6 - Açıkta hazırladığınız üst rayı kapı tekerleklerine takarak montajlıymış gibi kapı üzerine yerleştiriniz.Yerleştirdiğiniz üst ray ile kapınızın arasında ki boşluğu tahta ile sıkıştırarak üst rayın sarkmasını engelleyiniz. Üst rayınızı ray üzerinde bulunan L lerden duvarınıza dupel vida yada buldeks ile sandviç panel ise kapı monte edilecek alan panelinizi oda içine uçları çıkacak şekilde uzun saplama vidaları yardımı ile delerek oda içerisinden vidalayarak üst L leri yani üst rayı sabitleyiniz. 
• 7 - Kapınız kapalı konumda iken kapınızın her iki kanadınında alt kısmında bulunan kapınızdan yaklaşık 20 cm dışarı doğru çıkıntılı olan kapı alt aluminyumunun tam ortasına gelecek şekilde kapı alt ray plastiği olan kanallı malzemeyi alt aluminyuma oturtarak kapınızı pervazınıza bastırarak kapı contalarının tam kapanmasını sağlayarak alt aluminyum ray kanalını zemine monte ediniz.Aynı şekilde diğer kanat tarafındada yapınız. 
• 8 - Kapınızın altına montajdan önce koydugunuz 2 cm kalınlığındaki ve kapınız ile üst ray arasına koydugunuz takozları yerinde alınız.Kapınızın aktif çalıştığını kontrol ediniz.İnce ayarlamalara ihtiyaç duymanız durumunda kapınızın üst tarafında bulunan kapı tekerleklerinin kapınıza monte edildiği yerlerde bulunan kapakların altında ayarlama merkezleri bulunmaktadır bu merkezlerden ince ayarlarınızı yapabilirsiniz. 
• 9 - Kapı pervazlarının iç kısımlarında açılan boşluk ile pervaz arasını köpük ile doldurarak ,iç pervazınızı monte ediniz.İç ve dış pervazınızın kenarlarını silikonlayarak montajınızı bitiriniz.